Marcin Tybura - Polski zawodnik Mixed Martial Arts (MMA) i aktualny zawodnik federacji  UFC Debiutował w 2011 roku. Kolejne lata treningów i zdobywanie złotych medali na krajowych turniejach zaowocowało nominacją do jednej z najtrudniejszych i najbardziej wymagających organizacji na wschodzie – M1 Global. W 2013 roku zdobył złoto w turnieju M-1 Grand Prix, a w latach 2014-2015 był mistrzem wagi ciężkiej M-1 Global.

Jego kolejną obronę mistrza M-1 zauważył Dan White, właściciel największej organizacji MMA na świecie – UFC (Ultimate Fight Championship). Marcin jest związany z tą organizacją od 2015 roku. Jego walki kilkakrotnie były uważane za wydarzenie wieczoru. Marcin na swoim koncie pokonał byłego mistrza wagi ciężkiej Andreja Arlouskiego. Ponadto wygrał z takimi gwiazdami jak Ben Rothwell, Stefan Struve czy Greag Hardy.


Marka Vostok Europe przygotowała specjalny zegarek dla Polskiego sportowca. W powstawaniu modelu brał udział sam bohater, zaś sam czas powstawania modelu wraz z prototypem zajął 3 miesiące. Zegarek został wypuszczony w limicie 267 sztuk, nawiązując do Gali UFC267 w której brał udział Marcin. W zestawie z zegarkiem otrzymujemy certyfikat autentyczności i czapkę z logotypem Vostok Europe z oznaczeniem TYBUR. Na deklu zegarka znajdziemy wygrawerowany podpis Marcina na tle niedźwiedzia oraz numer limitacji.


Žydrūnas Savickas - Litewski zawodowy siłacz i jeden z najbardziej utytułowanych strongmanów wszech czasów. Jest jedynym z niewielu, który wygrał wszystkie najważniejsze zawody strongmanów, w szczególności Worlds Strongest Man w 2009, 2010, 2012 i 2014 roku, Fortissimus w 2009 roku, Strongman Champions League 2008 i 2012, World Log Lift Championship. w latach 2008, 2009, 2011, 2012 i 2013, a także 3 razy otrzymał miano Najsilniejszego Człowieka Europy w latach 2010, 2012 i 2013.

Savickas jest często określany pseudonimem „Big Z” i właśnie takie oznaczenie posiadają zegarki marki Vostok Europe które są dedykowane żywej legendzie tego sportu.

Benediktas Vanagas – Najbardziej utytułowany Litewski kierowca rajdowy, który brał udział w wielu imprezach organizowanych na całym świecie. Jest członkiem zespołu Toyota Gazoo Racing Team z którym zajął  11 miejsce na Rajdzie Dakar w 2019 roku.  Brał udział w takich imprezach jak : Silk Way Rally, Rajdy WRC, Aurum 1006 km powered by Hankook, FIA Baltic Rally i wiele innych.

W tak ekstremalnych warunkach zawsze towarzyszył mu na nadgarstku zegarek  Vostok Europe i  najczęściej była to edycja dedykowana specjalnie dla niego.


Jurgis Kairys – Litewski  pilot akrobacyjny i inżynier lotnictwa. Jeden z najbardziej utytułowanych i  rozpoznawalnych pilotów akrobacyjnych na świecie. Jest autorem kilku manewrów lotniczych oraz sam skonstruował swój własny samolot do akrobacji o nazwie „Juka”. Medalista mistrzostw świata i europy w których udział brał w latach 1987-2011. Były zawodnik elitarnych zawodów Red Bull Air Race World Championship których zawody rozgrywane są w krajach na całym świecie.

João Rainho  - Były portugalski marynarz  rozpoczął karierę nurka saturacyjnego w 2005 roku i zwykle pracuje na głębokości około stu metrów – na takiej głębokości mogło pracować zaledwie kilkaset osób na świecie!
Nurkowanie saturowane to jedna z najniebezpieczniejszych profesji na świecie. Ta technika nurkowania umożliwia nurkom pracę na dużych głębokościach przez długi czas i zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby dekompresyjnej. Nurkowie przebywają w komorach saturacyjnych z atmosferą bogatą w hel i wdychają mieszankę gazów o nazwie Heliox, która składa się z niewielkiego procentu tlenu i dużego procentowego helu, zastępującego azot naturalnie obecny w powietrzu.

Gaz helowy może stwarzać problemy dla narzędzi – szczególnie dla zegarków, ponieważ najmniejsze cząsteczki helu łatwo przenikają przez wszystkie uszczelki wewnątrz koperty zegarka. Kiedy nurkowie wracają na powierzchnię, hel szybko ucieka z powodu zmiany ciśnienia i może uszkodzić  zegarek.

João Rainho przetestował zegarki Vostok Europe w rzeczywistych warunkach głębokiego nurkowania, w bogatej w hel atmosferze komory saturacyjnej oraz podczas krótkiej dekompresji w drodze powrotnej na powierzchnię – była to niepowtarzalna okazja do przetestowania wodoodpornej konstrukcji i zaworów uwalniania helu zegarków Vostok Europe!
Dr Giorgos Sakkas -  jest profesorem nauk o zdrowiu na Uniwersytecie Plymouth Marjon w Wielkiej Brytanii. Karierę naukową rozpoczął na Uniwersytecie Ateńskim w Grecji. Kontynuował studia magisterskie w Wielkiej Brytanii, a następnie przez kilka lat pracował jako badacz kliniczny na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco w USA. Wrócił do Europy w 2005 roku i pracował na Uniwersytecie w Tesalii. W 2016 roku przeniósł się do Wielkiej Brytanii. Przetłumaczył i zredagował na język grecki książkę Umberto Pelizzari „Podręcznik swobodnego nurkowania”, a od 2008 roku jest instruktorem International Apnea Academy.

Dr Sakkas opublikował ponad 100 artykułów naukowych z zakresu fizjologii i patofizjologii człowieka, w tym jedyne dostępne opracowania dotyczące pojęcia „wodności człowieka”. Jego wczesna kariera sportowa polegała na pływaniu wyczynowym, docierając do Kadry Narodowej w dyscyplinie „żabka”. Od 2005 roku startuje we wszystkich dyscyplinach nurkowania swobodnego oraz trenuje wielu sportowców. Był kapitanem greckiej reprezentacji narodowej przez dwa mistrzostwa świata i osiągnął rekordy narodowe w dyscyplinach DNF i CNF. A to wszystko oczywiście z zegarkami Vostok Europe na nadgarstku.

  • Zarejestruj się

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło